#коли_тиша_заговорила #інклюзія
Вам не потрібно володіти жестовою мовою, щоб спілкуватися з нечуючою людиною. Ось 5 настанов, які слід пам’ятати під час спілкування з особою з порушенням слуху:
1. Визнайте той факт, що ваші перші спроби спілкування можуть бути незграбними та некомфортними. Згодом це минеться у процесі вашої взаємодії.
2. Можна використовувати папір і ручку. Насправді, нечуюча людина оцінить ваші зусилля ще більше, якщо ви використовуєте комбінацію методів спілкування, таких як жести, міміка та письмове слово.
3. Усвідомьте, що потрібен певний час на налагодження комфортного спілкування та встановлення контакту. Сповільніться у бесіді, не поспішайте і просіть поясняти незрозумілі для вас моменти.
4. Нечуючі люди слухають очима. Зір є найкориснішим інструментом для спілкування та отримання інформації. Тому розмовляйте лише тоді, коли у вас є зоровий контакт, навіть якщо під час вашої бесіді присутній перекладач. Підтримання зорового контакту є ознакою поваги.
5. Використовуйте початок і кінець розмови, як можливість встановити фізичний і візуальний контакт з нечуючою людиною. Особливо якщо вона користується послугами перекладача під час вашої розмови. Посміхніться, потисніть руку, торкніться його/її руки (якщо потрібно та доречно) і встановіть зоровий контакт.
P.S. Пару слів від нашого СММ-ника: «Я багато подорожував до війни. І бував у країнах, де мова зовсім несхожа на українську, взагалі нічого не зрозуміло. Але я ЗАВЖДИ чудово та якісно спілкувався з місцевими мешканцями! Тому що ми всі мислимо однаковими категоріями та живемо на одному світі – все можна передати жестами, мімкою, емоціями. І головне – бути відкритим іншим людям
, тоді завжди можна знайти спільну мову. Навіть, якщо вона у кожного різна.»