A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Побузької селищної ради Голованівського району Кіровоградської області

Постанова КМУ № 59 "Про внесення змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професфйних захворювань та аварій на виробництві" від 20 січня 2023 року

Дата: 13.02.2023 13:32
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку розслідування та обліку нещасних
випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

1. Пункт 2 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:

“осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків щодо яких установлюється Директором Державного бюро розслідувань;”.

У зв’язку з цим абзаци дев’ятий — дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим — тринадцятим.

2. Абзац десятий пункту 3 після слів “Про загальну безпечність нехарчової продукції” доповнити словами “, “Про оборону Україниˮ, “Про правовий режим надзвичайного стануˮ, “Про правовий режим воєнного стану”, “Про електронні документи та електронний документообігˮ, “Про електронні довірчі послугиˮ.

3. В абзаці першому пункту 8 слова “двох годинˮ замінити словами “однієї добиˮ.

4. Абзац десятий пункту 15 після слів “Держпродспоживслужби, ДСНС” доповнити словом “, Держатомрегулюванняˮ.

5. Пункти 26 і 27 викласти в такій редакції:

“26. Нещасні випадки та/або гострі професійні захворювання (отруєння), що сталися з учнями, студентами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами закладів освіти під час проходження виробничої практики на підприємстві (в установі, організації) під керівництвом посадових осіб такого підприємства (установи, організації), розслідуються комісією підприємства (установи, організації), на якому сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), за участю представника закладу освіти та беруться на облік підприємством (установою, організацією).

27. Нещасні випадки та/або гострі професійні захворювання (отруєння), які сталися з особами, що утримуються в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах, під час виконання ними робіт на підприємстві (в установі, організації) за спеціальними договорами під керівництвом посадових осіб такого підприємства (установи, організації), розслідуються комісією підприємства (установи, організації), на якому сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), за участю представника установи виконання покарань або слідчого ізолятора та беруться на облік підприємством (установою, організацією).”.

6. У пункті 33:

1) в абзаці чотирнадцятому цифри “5, 6, 8, 9ˮ замінити цифрами “5, 7, 8ˮ;

2) доповнити пункт абзацами такого змісту:

‟Засідання комісії (спеціальної комісії) вважається чинним, якщо на ньому присутні більшість її членів.

Участь голови комісії у засіданні комісії (спеціальної комісії) є обов’язковою.

Інформування членів комісії щодо часу та місця проведення її засідань покладається на голову комісії (спеціальної комісії) та здійснюється з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронною поштою.

Прийняття рішень, складення та підписання документів за результатами засідання комісії (спеціальної комісії) здійснюється присутніми на її засіданні членами комісії.

Про прийняті на засіданні комісії рішення голова комісії (спеціальної комісії) зобов’язаний повідомити тих членів комісії, що були відсутні, з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронною поштою.”.

7. Пункт 35 доповнити абзацом такого змісту:

“Інформація про хід проведення розслідування та його результати, зокрема, матеріали розслідування, можуть надаватися головою комісії (спеціальної комісії) потерпілому (членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі) на його (їх) запит з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронній формі.”.

8. Пункт 46 викласти в такій редакції:

“46. Голова (заступник Голови) Держпраці або керівник її територіального органу, що утворив спеціальну комісію, повинен протягом трьох робочих днів після надходження матеріалів спеціального розслідування розглянути їх та затвердити примірники акта за формою Н-1 або у разі виявлення порушень вимог Порядку, допущених спеціальною комісією під час проведення розслідування та оформлення матеріалів, повернути їх на доопрацювання з обґрунтуванням причини, продовживши наказом строк розслідування до 10 робочих днів.

 

 

Спеціальна комісія зобов’язана розглянути та врахувати обґрунтування Голови (заступника Голови) Держпраці або керівника її територіального органу, що утворив спеціальну комісію, а у разі незгоди вмотивовано його відхилити.”.

9. Пункт 49 доповнити абзацом такого змісту:

“Підписання членами комісії (спеціальної комісії) протоколів, актів та інших документів, передбачених Порядком, та затвердження їх роботодавцем, який утворив комісію, або керівником органу, що утворив спеціальну комісію, може здійснюватися також шляхом накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.ˮ.

10. Абзаци третій — п’ятий пункту 58 виключити.

11. Пункт 59 викласти в такій редакції:

“59. Голова Держпраці або керівник її територіального органу в разі невиконання спеціальною комісією визначених цим Порядком обов’язків має право призначити повторне спеціальне розслідування нещасного випадку, притягти до відповідальності посадових осіб територіального органу Держпраці та підприємства (установи, організації), які допустили порушення вимог цього Порядку.

Повторне розслідування (спеціальне розслідування) нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) проводиться комісією (спеціальною комісією) в іншому складі (із заміною всіх членів комісії).

Висновки повторного спеціального розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) можуть бути оскаржені лише у судовому порядку.”.

12. Порядок доповнити розділом такого змісту:

“Процедура розслідування нещасних випадків у період дії
правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні
 або окремих її місцевостях

14115. Нещасні випадки, що сталися з працівниками підприємств (установ, організацій), їх філій, представництв та інших відокремлених і структурних підрозділів, особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, фізичними особами — підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерського господарства, особами, які фактично допущені до роботи без оформлення трудового договору, під час виконання трудових обов’язків внаслідок воєнних (бойових) дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон, інших протиправних дій, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об’єктів життєзабезпечення тощо), підлягають спеціальному розслідуванню незалежно від ступеня тяжкості травм (ушкодження здоров’я).

Розслідування таких нещасних випадків проводиться за місцем їх настання.

Проведення досліджень для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів і ступеню його сп’яніння
не здійснюється.

14116. Розслідування нещасних випадків, що сталися в районі воєнних (бойових) дій під час виконання трудових обов’язків за обставин, які не належать до воєнних (бойових) дій (бомбардувань, ракетних та артилерійських обстрілів, мінувань територій та приміщень, захоплення в полон, здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об’єктів життєзабезпечення тощо), проводиться комісією (спеціальною комісією) у складі, визначеному пунктами 13 і 15 цього Порядку відповідно.

Розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, проводиться комісією підприємства (установи, організації) без відповідного письмового доручення територіального органу Держпраці, передбаченого пунктом 10 цього Порядку.

У разі потреби строк розслідування може бути обґрунтовано продовжений роботодавцем до отримання необхідних висновків, матеріалів, відповідей, пояснень тощо без відповідного письмового погодження з територіальним органом Держпраці, передбаченого
пунктом 30 цього Порядку.

У разі коли роботодавець не має можливості утворити комісію та забезпечити проведення розслідування нещасного випадку, обов’язок щодо проведення такого розслідування покладається на відповідний територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку або місцезнаходженням суб’єкта господарювання, працівником якого є потерпілий.

14117. У разі настання групового нещасного випадку, внаслідок якого загинуло від двох до чотирьох осіб, розслідування проводиться спеціальною комісією, яка утворюється відповідним територіальним органом Держпраці, якщо Держпраці протягом однієї доби з дня отримання повідомлення не прийнято іншого рішення.

Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого загинуло п’ять і більше осіб або травмовано 10 і більше осіб, проводиться спеціальною комісією, утвореною Держпраці.

14118. У разі настання нещасного випадку за обставин, визначених пунктом 14115 цього Порядку, заклад охорони здоров’я надає протягом однієї доби в  паперовій та/або електронній формі територіальному органу Держпраці, територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем настання нещасного випадку та суб’єкту господарювання, працівником якого є потерпілий, екстрене повідомлення про звернення потерпілого  з посиланням на нещасний випадок на виробництві за формою згідно з додатком 1.

Роботодавець після отримання інформації про нещасний випадок подає письмово або електронною поштою у строк, визначений пунктом 8 цього Порядку, повідомлення про нещасний випадок за формою згідно з додатком 2 територіальному органу Держпраці, територіальному органу Пенсійного фонду України та військовій адміністрації (військово-цивільній адміністрації, місцевій держадміністрації чи органу місцевого самоврядування), первинній організації профспілки, а у разі відсутності профспілки — уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці, органові галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності — територіальному профоб’єднанню за місцем настання нещасного випадку.

14119. Територіальним органом Держпраці протягом одного робочого дня з дня отримання від роботодавця в письмовій або електронній формі повідомлення про нещасний випадок, зазначений у пункті 14115  цього Порядку, або інформації з інших джерел (заклад охорони здоров’я, орган досудового розслідування, звернення потерпілого або членів його сім’ї чи уповноваженої ними особи тощо) утворюється комісія із спеціального розслідування, до складу якої входять:

посадова особа територіального органу Держпраці (голова комісії);

представник територіального органу Пенсійного фонду України, представник військової адміністрації (військово-цивільної адміністрації, місцевої держадміністрації чи органу місцевого самоврядування).

За необхідності до участі в розслідуванні можуть бути залучені роботодавець або його представник, лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці (у разі настання гострого професійного захворювання (отруєння), а також представник первинної організації профспілки (у разі його відсутності — уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці чи представник галузевої профспілки вищого рівня або територіального профоб’єднання) з включенням їх до складу комісії.

Інформація про призначення розслідування нещасного випадку, хід проведення розслідування та його результати може надаватися головою спеціальної комісії потерпілому (членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі) з використанням усіх наявних засобів зв’язку (за попереднім їх повідомленням, про що зазначається в протоколі засідання комісії), в тому числі в електронній формі.

14120. На запит голови спеціальної комісії, оформлений згідно з додатком 29, органи державної влади, утворені відповідно до законів України військові формування, правоохоронні та розвідувальні органи, органи сил цивільного захисту та інші органи сектору безпеки і оборони протягом трьох робочих днів подають відомості про нещасний випадок за формою згідно з додатком 30.

14121. Спеціальна комісія з розслідування нещасного випадку, що стався за обставин, визначених пунктом 14115 цього Порядку, зобов’язана:

провести в будь-якому придатному приміщенні або з використанням конференц-зв’язку (дистанційно) засідання, на якому розглянути інформацію про нещасний випадок, розподілити функції між членами комісії та скласти протоколи засідання комісії згідно з додатком 4;

обстежити місце, в якому стався нещасний випадок (за можливості), та скласти відповідний протокол згідно з додатком 5.

У разі коли комісія із спеціального розслідування  не має доступу на територію підприємства (установи, організації) у зв’язку з веденням бойових дій або його тимчасовою окупацією чи існує загроза техногенної, екологічної катастрофи, такий протокол складається на підставі акта, складеного роботодавцем у довільній формі, в якому він фіксує обстановку на робочому місці, стан машин, механізмів, обладнання, устатковання, у якому вони перебували на момент настання нещасного випадку, використовуючи для цього наявну технічну документацію, дані бухгалтерського обліку, копії документів, що підтверджують право власності на майно (у разі знищення їх оригіналів), фото- та/або відеоматеріали, які перебувають у його розпорядженні, пояснення свідків тощо (у такому випадку в протоколі огляду місця, в якому стався нещасний випадок, робиться відповідна відмітка із зазначенням документів, на підставі яких його було складено);

одержати за можливості, зокрема з використанням доступних засобів зв’язку, пояснення від роботодавця, його представників, посадових осіб, інших працівників підприємства (установи, організації), потерпілого та зафіксувати їх письмово згідно з додатком 7, опитати свідків нещасного випадку та осіб, причетних до нього, та зафіксувати письмово результати опитування згідно з додатком 8. Пояснення та результати опитування за формами згідно з додатками 7 і 8 обов’язково засвідчуються підписом члена спеціальної комісії, який їх проводив;

розглянути наявні документи та матеріали стосовно нещасного випадку та у разі потреби надіслати відповідні запити в письмовій або  електронній формі роботодавцю, підприємствам, установам та організаціям щодо отримання необхідної інформації та документів, які стосуються потерпілого та обставин нещасного випадку;

залучити військових експертів або представників інших вузькопрофільних спеціалізованих організацій для підготовки висновків щодо причин та обставин настання нещасного випадку (за необхідності);

визначити вид події, що призвела до нещасного випадку, причини нещасного випадку відповідно до Класифікатора видів подій, причин, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, згідно з додатком 9;

з’ясувати обставини настання нещасного випадку;

визначити, пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом;

скласти акти за формою Н-1 згідно з додатком 111 у кількості, визначеній рішенням спеціальної комісії, а у разі настання групового нещасного випадку — акти за формою Н-1 щодо кожного потерпілого;

розглянути та підписати примірники актів за формою Н-1, а у разі незгоди члена спеціальної комісії із змістом розділів 4, 5 і 7 такого акта — обов’язково підписати такі акти з відміткою про наявність окремої думки, яка викладається членом комісії письмово і містить обґрунтовані пропозиції до змісту розділів 4, 5 і 7 акта (окрема думка додається до таких актів та є їх невід’ємною частиною);

надати протягом п’яти робочих днів після підписання актів за
формою Н-1 матеріали розслідування та примірники таких актів керівнику Держпраці або її територіального органу, що утворив спеціальну комісію, для їх розгляду та затвердження. Зазначені акти та матеріали розслідування можуть бути надіслані з використанням усіх наявних засобів зв’язку, в тому числі електронною поштою.

14122. Рішення спеціальної комісії щодо результатів розслідування може бути оскаржене до Держпраці або в судовому порядку роботодавцем, потерпілим (членами сім’ї потерпілого чи уповноваженою ними особою), установами та організаціями, представники яких входили до її складу.

14123. У разі зникнення працівника підприємства (установи, організації), їх філій, представництв та інших відокремлених і структурних підрозділів під час виконання трудових обов’язків у районі воєнних (бойових) дій комісією із спеціального розслідування застосовуються положення пункту 40 цього Порядку.

14124. Протягом трьох робочих днів після формування матеріалів розслідування роботодавець повинен надіслати їх:

Держпраці та її територіальному органові за місцем настання нещасного випадку;

територіальному органові Пенсійного фонду України за місцем реєстрації підприємства (установи, організації);

органові Національної поліції (у разі настання нещасного випадку, що призвів до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків);

профспілковому органу вищого рівня або територіальному об’єднанню професійних спілок;

іншим підприємствам (установам, організаціям), представники яких брали участь у проведенні розслідування (у разі необхідності).

Потерпілому, членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі надається акт за формою Н-1 разом з документами, зазначеними у
пункті 10 примітки до додатка 111.

У разі неможливості роботодавцем сформувати матеріали спеціального розслідування та надіслати їх визначеним цим пунктом Порядку адресатам такий обов’язок покладається на територіальний орган Держпраці, що утворив комісію.

14125. До матеріалів спеціального розслідування належать такі документи та їх копії:

екстрене повідомлення закладу охорони здоров’я про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок (за наявності);

повідомлення роботодавця про нещасний випадок, інформація, отримана від правоохоронних органів чи з інших джерел (звернення юридичних і фізичних осіб тощо), рішення (постанова) суду про проведення розслідування або про встановлення факту настання нещасного випадку;

копія наказу про утворення спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку;

копія наказу про продовження строку розслідування нещасного випадку (за наявності);

примірник (копія) акта за формою Н-1;

протоколи засідання спеціальної комісії з розслідування нещасного випадку;

протокол огляду місця, в якому стався нещасний випадок;

ескіз місця, в якому стався нещасний випадок, необхідні плани, схеми, фотознімки такого місця, пошкоджених об’єктів, устатковання, інструментів тощо (за наявності);

пояснення та протоколи опитування посадових осіб, потерпілих, свідків нещасного випадку та інших осіб;

довідка про діагноз, причини смерті або характер і ступінь тяжкості травми потерпілого;

запити роботодавцю, підприємствам, установам та організаціям про надання відповідної інформації та документів, що стосуються потерпілого та нещасного випадку;

відповіді (висновки) роботодавця, підприємств, установ та організацій.

Інші документи, що стосуються обставин і причин нещасного випадку, долучаються до матеріалів розслідування за рішенням спеціальної комісії.

14126. Положення Порядку щодо утворення спеціальної комісії та процедури проведення розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків за обставин, визначених пунктом 14115 цього Порядку, застосовуються в частині, що не суперечить цьому розділу.

14127. У разі неможливості утворити комісію та провести розслідування (спеціальне розслідування) через загрозу життю та здоров’ю членам комісії,  пов’язану з веденням воєнних (бойових) дій або виникненням надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, роботодавець та відповідний територіальний орган Держпраці в максимально можливому обсязі збирають, фіксують та систематизують інформацію, про нещасний випадок на виробництві, що надходить або стає відомою, з метою його подальшого розслідування відповідно до вимог цього Порядку після припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану.

14128. У разі виникнення загрози життю та здоров’ю членам комісії (спеціальної комісії) під час проведення розслідування нещасного випадку, що вже розпочалося, таке розслідування може бути зупинене наказом роботодавця, Держпраці або її територіального органу, який утворив комісію, з підстав ведення воєнних (бойових) дій або ліквідації наслідків  надзвичайних ситуацій та продовжене на період до припинення воєнних (бойових) дій або заходів правового режиму надзвичайного стану.

14129. У період дії воєнного (надзвичайного) стану та протягом місяця після прийняття рішення про його скасування чи припинення допускається продовження строку складення роботодавцем відомостей про наслідки нещасного випадку за формою Н-2.”.

13. У додатках до Порядку:

1) у додатку 1 слова “ініціали та прізвище” замінити словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, а слова “Прізвище, ім’я та по батькові” — словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

 

2) у додатку 2 слова “ініціали та прізвище”, “прізвище, ім’я та по батькові”, “прізвище, ім’я, по батькові” замінити відповідно словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, “прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)”;

3) у додатках 3 і 4 слова “ініціали, прізвище”, “прізвище, ім’я та по батькові”, “прізвище, ім’я, по батькові” замінити відповідно словами “ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, “прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)”;

4) у додатку 5 слова “ініціали, прізвище” замінити словами
“ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, а слова “прізвище, ім’я та
по батькові” — словами “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

5) у додатку 6 слова “ініціали та прізвище”, “ініціали, прізвище”, “прізвище, ім’я та по батькові” замінити відповідно словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, “ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

6) у додатках 7 і 8 слова “ініціали та прізвище” замінити словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, а слова “прізвище, ім’я та по батькові” — словами “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

7) у додатку 11:

слова “ініціали та прізвищеˮ, “прізвище, ім’я, по батьковіˮ, “прізвище, ім’я та по батькові”, “ініціали, прізвище”, “єдиного соціального внескуˮ замінити відповідно словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, “прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)ˮ, “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, “ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, “єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняˮ;

в абзаці третьому пункту 4 примітки до додатка слова “КОАТУУ (Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України)ˮ замінити словами “Кодифікатора (Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад)ˮ;

 

 

 

 

 

 

8) доповнити Порядок додатком 111 такого змісту:

“Додаток 111
до Порядку

Форма Н-1

ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                   

(посада керівника юридичної особи, яка утворила комісію

                                                                   

із спеціального розслідування нещасного випадку)

____________

(підпис)

_______________________(ініціали (інціал власного імені) та прізвище)

____ ______________ 20___ р.

АКТ
спеціального розслідування нещасного випадку, що стався

____ ___________ 20___ р. о ___ год. ____ хв.

на (в) ___________________________________________________________

                              (найменування підприємства (установи, організації) та код згідно з ЄДРПОУ,

________________________________________________________________

найменування уповноваженого органу підприємства та його код згідно з ЄДРПОУ)

 

(дата складення акта)

 

(місце складення акта)

 

Комісія, утворена наказом                                                                     

(найменування юридичної особи, яка утворила комісію)

від ___  ___________ 20___ р. № ____, у складі:

голови                                                                                                     

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада, місце роботи)

членів комісії                                                                                           

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада, місце роботи)

                                                                                                                        

                                                                                                                        

за участю                                                                                                 

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада, місце роботи)

                                                                                                                        

провела спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався        

                                                                                                                        

(місце настання нещасного випадку, найменування підприємства)

Кількість потерпілих — ___ осіб, з них ___ — із смертельним наслідком.

Строк роботи комісії продовжено згідно з наказом (наказами)
від ___ ________ 20__ р. № ___ у зв’язку з                                                    

    (зазначаються підстави для продовження

                                                                                                                        

строку проведення розслідування)

1. Відомості про потерпілого:

прізвище, власне ім’я та
по батькові (за наявності)

 

 

 

 

число, місяць, рік народження

 

 

 

стать

 

 

 

 

 

задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування)

 

 

 

 

 

 

місце проживання (у випадку, коли місце проживання не збігається із зареєстрованим (задекларованим)

 

 

 

 

 

 

 

 

унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)

 

 

 

 

 

 

 

 

реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та/або номер паспорта)

 

 

 

 

 

 

 

професія (посада)

 

 

 

Діагноз, який встановлено закладом охорони здоров’я

 

 

 

 

 

 

Відомості про членів сім’ї потерпілого, які перебувають на його утриманні

 

 

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), рік народження, ступінь родинного зв’язку, рід занять)

 

 

2. Відомості про підприємство (установу, організацію) (страхувальника) як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працівником якого є потерпілий (потерпілі), та відомості про підприємство (установу, організацію), на якому стався нещасний випадок:

найменування суб’єкта господарювання, працівником якого є потерпілий

 

 

 

адреса підприємства (установи, організації):

 

 

юридична

 

 

 

(вулиця, будинок, населений пункт, район, область, поштовий індекс)

 

 

 

 

фактична

 

 

 

 

 

реєстраційний номер платника єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування

 

 

 

 

 

дата взяття на облік платника єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування

 

 

 

 

 

 

(число, місяць, рік)

 

найменування та код основного виду економічної діяльності

 

 

 

цех, дільниця, місце, в якому стався нещасний випадок

 

             

Відомості про підприємство (установу, організацію), на якому стався нещасний випадок:

                                                                                                                        

(найменування підприємства (установи, організації)

юридична адреса                                                                                            

(вулиця, будинок, населений пункт, район, область, поштовий індекс)

фактична адреса                                                                                             

 

цех, дільниця, місце, де стався нещасний випадок

 

 

 

3. Коротка характеристика діяльності підприємства (установи, організації) та опис місця, в якому стався нещасний випадок:                                                      

                                                                                                                        

                                                                                                                        

4. Обставини, за яких стався нещасний випадок:                                   

                                                                                                                        

5. Вид події та причини настання нещасного випадку, шкідливі або небезпечні фактори:                                                                                                          

                                                                                                                        

вид події

 

 

 

(найменування)

 

причини:

 

 

- основна

 

 

 

(найменування)

 

- супутні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

шкідливий або небезпечний фактор

 

 

 

 

(найменування)

 

 

 

 

Устатковання, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії

 

 

 

 

 

 

(найменування, тип, марка, рік випуску, підприємство-виробник)

           

6. Свідки нещасного випадку:

                                                                                                                        

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності),

                                                                                                                        

посада/професія,

                                                                                                                        

місце роботи та проживання)

7. Висновок комісії                                                                                  

                                                                                                                        

                                                                                                                        

8. Матеріали, які додаються до акта (перелік):

1)                                                                                                             

2)                                                                                                             

 

Голова комісії

_____________

(підпис)

 

_____________________________

(ініціали (інціал власного імені), прізвище)

 

 

 

 

Члени комісії

_____________

 

_____________________________

 

 

 

 

 

_____________

 

_____________________________

_________

Примітка. 1. Якщо нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом, це позначається великою літерою П (Н-1/П), якщо не пов’язаним з виробництвом — великими літерами НП (Н-1/НП).

2. Акт містить текстову і кодовану частини, які заповнюються відповідно до міжгалузевих та галузевих класифікаторів з використанням установлених законодавством термінів і визначень.

Коди в клітинках зазначаються обов’язково.

У преамбулі акта зазначаються:

дата затвердження акта згідно з вимогами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві;

дата складення акта відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві;

найменування підприємства (установи, організації), на якому стався нещасний випадок, та його код згідно з ЄДРПОУ;

уповноважений орган підприємства та його код згідно з ЄДРПОУ. У разі відсутності уповноваженого органу зазначається “без підпорядкування”.

Дані акта щодо числа та місяця кодуються відповідно до їх порядкових номерів,
а рік — двома останніми цифрами, наприклад, дата “1 січня 2019 р.” кодується
так: |0|1|0|1|1|9|.

Дані щодо часу, коли стався нещасний випадок, наприклад, час “12 год. 05 хв.”, кодуються так: |1|2|0|5|.

3. У пункті 1 зазначаються відомості про потерпілого, а у разі групового нещасного випадку — про кожного потерпілого окремо:

стать кодується так: 1 — чоловіча, 2 — жіноча;

число, місяць і рік народження потерпілого зазначаються повністю, а число повних років на день настання нещасного випадку кодується (наприклад, дата “1 січня 1970 р.” кодується так: |53|);

поле “унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі” заповнюється за наявності такого запису;

у полі “реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта” — серію та/або номер паспорта зазначають тільки особи, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

професія (посада), розряд (клас) записуються і кодуються відповідно до Державного класифікатора професій. Якщо назва професії потерпілого не відповідає Класифікатору професій, в кодовій частині ставиться |0|;

діагноз зазначається згідно з довідкою закладу охорони здоров’я, виданою в день надання першої медичної допомоги таким закладом, і може бути уточненний до завершення розслідування та кодується відповідно до Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я (МКХ-10).

4. У пункті 2 зазначаються і кодуються:

найменування підприємства (установи, організації) відповідно до ЄДРПОУ;

юридична та фактична адреса підприємства (установи, організації) відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад — кодується тільки область (місто);

найменування цеху, дільниці — зазначається тільки в текстовому вигляді відповідно до затвердженого переліку підрозділів підприємства;

найменування та код основного виду економічної діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД) Національного класифікатора України
ДК 009:2010 за структурою кодового позначення об’єкта КВЕД - |ХХ.ХХ|, наприклад, “Добування солі” |08.93|.

Відомості про підприємство (установу, організацію), на якому стався нещасний випадок, у пункті 2 заповнюються тільки у разі, коли нещасний випадок стався з працівником підприємства (страхувальника) на іншому підприємстві (в установі, організації).

5. У пункті 3 викладається стисла характеристика підприємства (страхувальника) як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, працівником якого є потерпілий (потерпілі): дата взяття на облік платника єдиного внеску, реєстраційний номер платника єдиного внеску; юридична та фактична адреса; види економічної діяльності (КВЕД);

відомості про затверджений та фактичний режим роботи підприємства (установи, організації), об’єкта (устатковання) до настання нещасного випадку та інші відомості, що стосуються потерпілого (потерпілих);

стан об’єкта (устатковання), конструкцій і матеріалів у місці, в якому стався нещасний випадок у разі, коли нещасний випадок стався на території підприємства, або наводитьсяться опис місця, в якому стався нещасний випадок.

Аналогічно викладається характеристика підприємства (установи, організації), на якому стався нещасний випадок, у разі, коли нещасний випадок стався з працівником підприємства (установи, організації) (страхувальника) на іншому підприємстві (в установі, організації).

6. У пункті 4 описуються події, що сталися, роботи, які проводилися до нещасного випадку, дії потерпілого (потерпілих) та інших осіб, причетних до нещасного випадку.

Події викладаються послідовно, із зазначенням дій потерпілого (потерпілих) або інших осіб; висновків експертизи (якщо проводилася); інших відомостей, інформації, документів, отриманих комісією під час розслідування.

7. У пункті 5 зазначаються і кодуються вид події та причини нещасного випадку відповідно до розділів 1, 2 Класифікатора видів подій, причин, обладнання, устатковання, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії (далі — Класифікатор), зазначеного в додатку 9.

Основна причина нещасного випадку зазначається і кодується першою. Якщо супутніх причин нещасного випадку більш як три, інші причини зазначаються лише у текстовій частині без кодування.

Шкідливий або небезпечний фактор та його значення наводяться та кодуються відповідно до ДСТУ 2293-2014, затвердженого наказом Мінекономрозвитку
від 2 грудня 2014 р. № 1429.

Устатковання кодується відповідно до розділу 3 Класифікатора, наприклад: устатковання енергетичне — |311|. Якщо у переліку відсутнє устатковання, що призвело до нещасного випадку, таке устатковання записується під кодом |969|
як “інше” та розшифровується.

8. У пункті 6 зазначаються відомості (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), посада/професія, місце роботи та проживання) щодо свідків нещасного випадку та/або осіб, яким відомі будь-які обставини події.

9. У пункті 7 зазначаються:

визначення нещасного випадку, пов’язаний або не пов’язаний з виробництвом, із посиланням на відповідний підпункт пункту 52 або на підставу, визначену пунктом 53 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві;

відомості про скасування  тимчасового акта за формою Н-1 та втрату ним чинності (у разі його складення).

10. У пункті 8 зазначаються перелік документів, які додаються до акта:

рішення (постанова, ухвала) суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві або про проведення повторного розслідування чи постанова органу досудового розслідування про проведення розслідування;

окрема думка члена комісії (у разі незгоди з висновком акта).

11. У пункті 5 тимчасового акта за формою Н-1 (у разі його складення) зазначається інформація, встановлена на час складення акта.”;

9) у додатках 13 та 15 слова “прізвище, ім’я, по батьковіˮ замінити словами “прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)ˮ, а слова “ініціали, прізвище” — словами “ініціали (ініціал власного імені), прізвище”;

10) у додатках 14 та 16 слова “ініціали, прізвище” замінити словами “ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, а слова “Прізвище, ім’я та
по батькові
” — словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

11) у додатку 17 слова “Прізвище, ім’я та по батькові” замінити словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

12) у додатку 18 слова “прізвище, ім’я, по батькові” замінити словами “прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)ˮ, а слова “ініціали та прізвище” — словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

13) у додатку 19 слова Прізвище, ім’я та по батькові” замінити словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, а слова “ініціали та прізвище” — словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

14) у додатках 20, 24 і 25 слова “прізвище, ім’я та по батькові” замінити словами “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, а слова “ініціали та прізвищеˮ — словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

15) у додатку 21 слова ініціали, прізвище”, “прізвище, ім’я та
по батькові”, “прізвище та ініціали”, “ініціали та прізвище” замінити відповідно словами “
ініціали (ініціал власного імені), прізвище”, “прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”, “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

16) у додатку 22 слова “Прізвище, ім’я по батькові” замінити словами “Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)”, а слова “ініціали та прізвище” — словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

17) у додатку 23 слова “ініціали та прізвищеˮ замінити словами “ініціали (ініціал власного імені) та прізвище”;

18) у додатку 26 слова Прізвище, ім’я та по батькові” замінити словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”, а слова “прізвище, ім’я, по батькові”, — словами “прізвище, власне ім’я,
по батькові (за наявності)ˮ;

19) у додатку 28 слова “Прізвище, ім’я та по батькові” замінити словами “Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності)”;

20) доповнити Порядок додатками 29 і 30 такого змісту:

“Додаток 29
до Порядку

(Бланк або кутовий штамп Держпраці, або її територіального органу, який утворив спеціальну комісію з розслідування нещасного випадку на виробництві, із зазначенням номера та дати надсилання запиту)

 

Найменування, адреса органу державної влади або органу, який входить до складу  сектору безпеки і оборони

ЗАПИТ
щодо надання відомостей про нещасний випадок
на виробництві, спеціальне розслідування якого
проводиться комісією, утвореною наказом

                                                                                                           

(найменування органу, який утворив комісію з розслідування
нещасного випадку на виробництві)

від __________________ 20__ р. № _____________

стосовно наявності ознак збройної агресії, ведення бойових (воєнних) дій та/або їх наслідків, які призвели до травмування (поранення) та/або загибелі громадян України, іноземців та осіб без громадянства під час виконання ними трудових (посадових) обов’язків, що стався:

                                                                                                                        

 (дата та час настання нещасного випадку, найменування підприємства (установи, організації)

                                                                                                                        

із зазначенням коду згідно з ЄДРПОУ, з працівниками якого стався нещасний випадок,

                                                                                                                        

кількість потерпілих, у тому числі з смертельним наслідком, місце настання нещасного

                                                                                                                        

випадку з максимально точно визначеними координатами розташування)

З метою проведення розслідування нещасного випадку на виробництві прошу надати підтвердження або спростувати наявність ознак збройної агресії, ведення бойових дій та/або їх наслідків у строки, визначені пунктом 14120 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 34, ст. 1217), —
із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України
від 20 січня 2023 р., № 59, та за формою згідно з додатком 30 до цього Порядку.

Запитувана інформація необхідна для визначення пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом та забезпечення у подальшому конституційних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав.

                                                                                                                        

(посада особи, яка підписує запит)

 

Голова комісії із спеціального розслідування


_________
(підпис)


____________________________
(прізвище та ініціали
(ініціал власного імені)

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 30
до Порядку

(Бланк або кутовий штамп органу державної влади, органу, який входить до складу  сектору безпеки і оборони)

 

Найменування та адреса органу, який утворив комісію з розслідування нещасного випадку, що надіслала запит

ВІДОМОСТІ
про нещасний випадок на виробництві, спеціальне розслідування
якого проводиться комісією, утвореною наказом

________________________________________________________
(найменування органу, який утворив комісію з розслідування
нещасного випадку на виробництві)

від  ____ _____________ 20__ р. № _____________

на запит                                                                                                          

(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) голови комісії із спеціального розслідування нещасного випадку, який надіслав запит)

від _________________ 20__ р. № _____________

                                                                                                                        

(найменування органу, який надає відомості на запит)

повідомляє, що на території                                                                           

(місце настання нещасного випадку, зазначене в запиті)

                                                                                                                        

Станом на                                                                                                

(дата і час настання нещасного випадку, зазначені в запиті)

                                                                                                                        

(зазначити підтвердження або спростування наявності ознак збройної агресії,

                                                                                                                        

ведення бойових (воєнних) дій та/або їх наслідків з короткою деталізацією таких ознак)

Запитувана інформація надається для визначення пов’язаний чи не пов’язаний нещасний випадок з виробництвом та забезпечення у подальшому конституційних гарантій реалізації потерпілими особами та членами їх сімей своїх прав.

 

___________________________
(посада особи, яка підписує відомості)

_________
(підпис)

_______________________
(прізвище та ініціали
   (ініціал власного імені)
”.

_____________________


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень