БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ
Сьогодні у світі одягають блакитне, аби підтримати людей з розладом аутистичного спектра.
РАС чи, як його частіше називають, – аутизм – є цілою групою різних станів, зумовлених особливостями розвитку мозку людини.
За даними World Health Organization (WHO), у світі приблизно кожна 100 дитина народжується з аутизмом. Його ознаки можна виявити у віці 2-3 років (деякі навіть до першого року життя). Раннє виявлення та високоякісне раннє втручання мають критично важливе значення та вплив на подальше життя людини з аутизмом і її близьких.
РАС – розмаїтий, власне тому у назві є слово «спектр».
Люди з РАС – розмаїті. Хтось комунікує вільно, хтось – за допомогою спеціальних карток, а хтось – взагалі не комунікує. Одні здатні жити самостійно, інші – потребують постійної підтримки.
Але одна риса є спільною для усіх людей з аутизмом – високий рівень тривоги і постійного стресу через непередбачуваність світу. Тому є низка правил комфортної взаємодії, яким присвячений окремий матеріал у «Довіднику безбар’єрності» - http://bit.ly/3KtLWfP
А якщо ви не знаєте, як розповісти своїй дитині про РАС – загляніть до книжки «Світ без меж» (bit.ly/3vUt1mf). Її авторка Anastasiia Stepula – експертка з особливостей комунікації з людьми, які мають нейровідмінності – дуже легко і зрозуміло пише про наші відмінності.
«Відрізнятися – це нормально. Наш світ повниться розмаїттям і всі ми ростемо та розвиваємося завдяки цьому».
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree