Проведення психологічного заняття з елементами тренінгу "Природа насильства.Насильство та його види.Запобігання насильству"
03 жовтня2023 року для учнів 8-А класу було проведено профілактичне заняття з елементами тренінгу «Природа насильства. Насильство та його види. Запобігання насильству», з метою профілактики та запобігання негативних явищ серед дітей, підлітків і молоді нашого ліцею. З нами в цей день знову наша випускниця-студентка факультету консультаційної психології Київського державного педагогічного університету ім Бориса Грінченка Світлана Черних. Світлана розповіла про насильство, яке має багато проявів. Перше, що може спасти на думку- це фізичний напад, але не тільки він спричиняє непоправні наслідки. Багато людей можуть потерпати від насильства і навіть не підозрювати, що з ними відбувається насправді. Сексуальне, психологічне, економічне,… насильство, педагогічне нехтування - це різні прояви того самого явища, що впливають на комунікацію з оточенням, на виховання, формування сімейних та особистих цінностей.
Дізналися також про агресію як джерело насильства, мотиви агресивної поведінки; причини виникнення насильства, пʼять базових потреб, що є у людини; як запобігти різним видам насильства.
На завершення спілкування Світлана наголосила, що є головний спосіб протидії будь якому впливу з боку оточуючих - це АСЕРТИВНІСТЬ. Асертивний стиль поведінки є здоровим. Він допомагає нам адекватно дивитись на світ і ухвалювати правильні рішення, що служитимуть нам на благо, а не на шкоду. Дотримання такого стилю поведінки і є тим, що здатне позбавити нас перспективи опинитися у статусі жертви. Розповіла студентка про права, яких ми повинні навчитися і яких не можна ігнорувати.
Висновок такий, що насильство-це неприйнятна форма комунікації в цивілізованому суспільстві, однак викорінити його повністю і у найкоротші терміни ми не в змозі.
Учні за бажанням задали питання щодо теми заняття, отримали влучні пояснення.
Саме тому, нам слід учитись розпізнавати прояви насильства й запобігати йому на кожному виявленому етапі.
Ми повинні думати про своє психічне здоров’я та оточуючих. Тому в кінці дискусії діти отримали позитивні побажання щодо майбутнього навчання та спілкування в колективі! Дякуємо Світлані за цікаву інформацію! Дякуємо захисникам, що маємо можливість отримати корисні знання для життя, це необхідно!💙💛🇺🇦