Тематична бесіда "Бій під Крутами-відомі й невідомі сторінки".
29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.
Бій 29 січня 1918 року тривав кілька годин і завершився великими втратами для більшовиків. Українськім бійцям вдалося на кілька днів зупинити просування більшовицьких військ до Києва.
На залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва українські студенти ціною власного життя зупинили на кілька днів наступ більшовицької армії на українську столицю.
Приблизно 30 студентів з розвідувального підрозділу потрапили в полон, більшовики їх розстріляли. Є ймовірність, що перед смертю їх піддали тортурам. Відомі прізвища лише 19 загиблих.
Для УНР загиблі студенти одразу стали героями. Одним з перших написав вірша "Пам'яті тридцяти" Павло Тичина.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих...
2019 року на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918". В цей визначний для української історії день, працівники Побузького міського будинку культури "Металург" та Побузької міської бібліотеки вшанували пам'ять загиблих героїв та переглянули цю чудову картину.
Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.
Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.