Стратегія реформи шкільного харчування до 2027 року
Наприкінці жовтня Кабмін ухвалив відповідний документ, який фактично є дорожньою картою для держави і громад у впровадженні змін у харчуванні в закладах освіти.
Реформа шкільного харчування розпочалась у 2020 році за ініціативи першої леді Олена Зеленська. Тож сьогодні на нараді під головуванням прем’єр-міністра Денис Шмигаль та за участі Олени Зеленської обговорили здобутки реформи за цей час і плани до 2027 року.
Одна з ключових і амбітних наших задач — забезпечити кожного учня й ученицю 1–4 класів і кожну дитину пільгових категорій безоплатним гарячим обідом. Для цього потрібно майже 14 млрд грн на рік, тож підтримка міжнародних партнерів тут украй важлива. Незабаром розповімо детальніше про допомогу, яка вже надається Всесвітньою продовольчою програмою ООН в Україні.
Крім цього, триває робота над модернізацією харчоблоків у закладах освіти. Оновлюватимемо шкільні кухні та їдальні і наступного року. На це у держбюджеті заклали 1,5 млрд грн субвенції.
Паралельно продовжується розроблення навчальної програми для майбутніх кухарів. Працюють чотири кулінарні хаби, де навчаються тренери, які після цього передаватимуть знання кухарям закладів освіти.
Водночас важливо працювати не лише над “хардовою” частиною реформи, а й також допомагати дітям сформувати здорові харчові звички, аби в подальшому вони та їхні батьки свідомо обирали здорові альтернативи. Для цього UNICEF Ukraine планує реалізацію масштабної інформаційної кампанії “Головне, що всередині”.
Здорова та поживна їжа = міцніше громадське здоров’я, а отже — стійкіша нація.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)