A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Побузької селищної ради Голованівського району Кіровоградської області

Самооцінювання за напрямом "Здобувачі дошкільної освіти в ЗДО "Орлятко"

Дата: 28.05.2024 14:00
Кількість переглядів: 56

Самоаналіз за напрямом 2:

Здобувачі дошкільної освіти.

Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду

 

Вимога/правило

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами

2.1. Дотримання вимог державного стандарту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       У закладі дошкільної освіти  «Орлятко» реалізується державний стандарт дошкільної освіти в Україні на достатньому рівні. Освітній процес організований відповідно до освітньої програми від 2 до 7 років «Дитина» в другій молодшій  і перших молодших групах, програми «Впевнений старт» в середній та старшій групі та освітньої програми ЗДО, що повністю забезпечує реалізацію Державного стандарту.

     В закладі розроблена освітня програма закладу дошкільної освіти «Орлятко» на основі державного стандарту, яка  схвалена та погоджена  педагогічною радою закладу  № 1 від 31.08.2023 року. Освітня програма ЗДО передбачає набуття дитиною ключових компетентностей, визначених БКДО, однак не побудована за розділами.

      Робота закладу відповідає плану роботи ЗДО на навчальний рік та літній період.      План схвалений педагогічною радою ЗДО від 31.08.2021 протокол № 1 та затверджений директором ЗДО. Пріоритетні завдання плану відповідають реалізації завдань БКДО та методичним рекомендаціям МОН №1/9-406 від 10.08.2021 року «Щодо окремих питань діяльності закладів освіти у 2021/2022 навчальному році», тобто відповідає принципу актуальності, системності та конкретності.

     Структура плану роботи відповідає вимогам Листа МОН від 07.07.2021 року № 1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік». Завдання на новий навчальний рік сформовані на основі аналізу роботи ЗДО за попередній 2022/2023  навчальний рік. Їх три: одне з яких передбачено попереднім планом роботи, конкретизоване й розширене, інші два – нові. До плану включено розділ (VІ Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності), де включено як вивчення стану організації освітнього процесу, так і вивчення процесів функціонування. Відповідно до завдань закладу побудовано   весь освітній процес, що відображено в перспективних та календарних планах вихователів. Форму та вид планування вихователів груп затверджено рішенням педагогічної ради № 1 від 31.08.2023 року. 

      Розроблено педагогічні ради, де  слухаються і питання тематичного вивчення освітнього процесу відповідно до завдань плану роботи, надаються рекомендації. Накази видаються про вивчення освітнього процесу в закладі за результатами вивчення освітнього процесу, про підготовку педагогічних рад, про затвердження та введення в дію рішень педагогічних рад.

        Під час здобуття дошкільної освіти ключові компетентності дітей формуються за різними освітніми напрямами (за БКДО), що відбувається в різних видах діяльності: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігрова діяльність,

самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, свята та розваги, гурткова робота тощо. Вони організовуються по різному: фронтально, підгрупами, індивідуально залежно від віку дітей, педагогічної мети, професійної майстерності педагога.

      Життя дітей в закладі проходить відповідно до розпорядку дня кожної вікової групи,  а освітній процес відбувається згідно розкладу організації освітнього процесу, які затверджені директором ЗДО.

        У закладі  створені умови для реалізації варіативної складової державного стандарту.

     Заклад в  основному забезпечено дидактичними іграми, посібниками та обладнанням. Технічні засоби навчання в ЗДО обмежуються телевізорами в 2 групах,  та одним проєктором  на заклад.

      У закладі  дошкільної освіти, щорічно, здійснюється внутрішній моніторинг розвитку компетентностей здобувачів дошкільної освіти за напрямами БКДО. У вересні та квітні видаються по закладу накази про організацію проведення моніторингового дослідження та затверджується план проведення внутрішнього моніторингу. Моніторинг проводиться на основі діагностичного інструментарію методичного посібника «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з БКДО» та різних методів, прийомів і форм роботи з дітьми.

      Статистичну обробку даних вивчення стану сформованості життєвих компетенцій педагоги здійснюють за критеріями, чітко визначеними за кожним освітнім напрямом БКДО. Отримані дані аналізуються за принципом природної достатності. Такий підхід до оцінювання  дозволяє аналізувати якість освіти дітей і якість освітнього процесу та своєчасно реагувати на недоліки в роботі з розвитку тих чи інших освітніх напрямів. Для ефективного всебічного вивчення розвитку компетенції кожної дитини у жовтні проводиться діагностування дітей, яке дозволяє визначити рівень показників компетенцій (знань, умінь і навичок) вихованців ЗДО на початку навчального року.  Корекція здійснюється з тими дітьми, яким вона необхідна, без проміжного моніторингу  в другій половині навчального року.

Питання  результативності моніторингу планується  заслухати на педагогічній педраді № 4 від 31.05.2024 (Про порівняльний аналіз результатів моніторингу знань дітей, звіт вихователя-методиста ЗДО). Обробку результатів проведення моніторингу здійснює вихователь-методист ЗДО та висвітлює у зведеній таблиці, з якими знайомить педагогів. Узагальнюючі матеріали за результатами вивчення зберігаються в методичному кабінеті. У кінці навчального року директор видає підсумковий наказ «Про виконання БКДО» з яким знайомить всіх педагогів.

 

      В освітній програмі закладу передбачено розпорядок дня дітей   (орієнтовний розподіл часу на процеси життєдіяльності дошкільнят), якого дотримуються всі учасники освітнього процесу ЗДО.   У  всіх вікових групах режим дня відповідає гігієнічним нормам щодо тривалості сну, організації різних видів діяльності та відпочинку, у тому числі навчальних занять, тривалості перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі

        Всі розпорядки дня та розклади організації освітнього процесу у всіх вікових групах затверджені директором ЗДО до початку навчального року та розміщені у батьківських куточках, з якими батьки можуть ознайомитись на перших батьківських зборах (он-лайн чи оф-лайн). Розпорядок дня на літній період змінюється відповідно до рекомендації листа МОН.

        В освітній програмі ЗДО вказано тижневу кількість занять по кожній віковій групі, відповідно до Граничного навчального навантаження на дитину (від 20.04.2015 № 446), якого і дотримуються педагоги ЗДО. В  розкладі занять враховано  домінуюче навантаження на дитину (психічне, фізичне, емоційне) та  передбаченим є раціональне чергування видів діяльності (розумова, рухова, практично-прикладна) на кожному занятті. Максимально допустима кількість організованих навчальних занять у першій половині дня в молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій — трьох. У середині та наприкінці занять які  потребують високого інтелектуального напруження чи статичної пози дітей,  проводяться фізкультурні хвилинки. Тривалість перерв між заняттями  становить не менше 10 хвилин. Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності,  проводяться  в першу половину дня та у дні з високою працездатністю: вівторок та середа, поєднуються та чергуються такі заняття  із заняттями з музичного виховання та фізкультури. Аби скоротити навантаження навчальної діяльності на дітей, застосовується блочно-тематичне планування на засадах інтеграції. Однак  на заняттях з  поданням насиченого цікавими подіями нового матеріалу бувають випадки порушення тривалості  таких занять. Нерідкими є випадки одноманітності   виконання завдань дошкільнятами без зміни позиції.

        В закладі затверджено перспективно-календарне планування освітнього процесу на педагогічній раді №1 від 31.08.2023, яке здійснюється за режимними моментами із застосуванням блочно-тематичного принципу.

 

Рівні оцінювання:

Вимога/правило

Рівень освітньої діяльності

2.1.

достатній

2.2.

достатній

За напрямом 2:

 

                                     достатній

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень